Za nami:

Rewelacyjny & Plama

Rewelacyjny & Plama

04-11-2010
  • Miejsce: Jazzga
  • Start: 21:00
Opis:

Rewelacyjny Luciano – adaptery
Doktór Plama – adaptery
Kuki Monstah – adaptery
Etam Crew – live painting

 

W skład Hydrofoniks wchodzą trzy osoby czyli Doktór Plama , Książe Maharadża Kawuru a.k.a. Senor Soul oraz Rewelacyjny Luciano. Tym razem zagości u nas 2/3 składu, bez Senora (którego mieliście okazję poznać na ostatnim koncercie 6ix Toys). Doktór Plama i Książe zaczęli grać razem po długiej rozmowie o muzyce w drodze na wieczór kawalerski swojego przyjaciela (sierpień 2008) . Doktór był wtedy rezydentem klubów Caryca i Ministerstwo w Krakowie. Po kilku wspólnych imprezach do składu dołącza Rewelacyjny Luciano. Do tej pory udało im się zwiedzić mniej lub bardziej prestiżowe miejsca w Krakowie (m.in. Pięknego Psa), Warszawie (Hydrozagadka) oraz Słowackich Koszycach (Tabaczka) oraz Czeskiej Pradze. Na stałe współpracują z krakowską Carycą oraz od początku istnienia klubu z Łodzią Kaliską w Krakowie. Hydrofoniks mieli też przyjemność grać z takimi tuzami krakowskiej sceny jak Piękni Chłopcy, Przeplach, Good Paul czy Eltron John, zaliczyli też wspólną imprezę z Enveem i Izą Kowalewską (Muzykoterapia) oraz byli głównymi prowodyrami przyjazdu do Polski Minimatica oraz Patchworksa. To co grają na imprezach zawsze oscyluje w jakiś sposób wokół szeroko pojętego soulu i jazzu dając w efekcie mieszankę funku, afrobeatu, disco, jazzdance choć czasem są to związki bardzo luźne. Warto tu też wspomnieć o fascynacji polską i wschodnioeuropejską muzyką z lat 60 i 70, którą zawsze starają się wplatać w swoje sety.
Rewelacyjny Luciano (Kraków) w swoich setach prezentuje ekscytującą mieszankę crossover soulu, deep funku, disco i nowych produkcji zakorzenionych w muzyce lat 60 i 70 doprawiając całość szczyptą tanecznego jazzu, easy listening i library. Puszczał piosenki m.in. w Krakowie, Poznaniu, Pradze, Warszawie i Wrocławiu. W krakowskiej rozgłośni akademickiej Radiofonia FM prowadził audycję “Jazzpanorama”. Dodaje “Rewelacyjność” do “Hydrofoniks”. Cała radosna trójka wspólnie prowadzi w Radiofonii FM audycję “Mamy Dla Was Kwiaty”.
Wszyscy członkowie są też aktywistami odpowiedzialnymi za masę imprez (m.in. Cykl Mamy Dla Was Kwiaty oraz regularne imprezy w piwnicy Alchemii) odbywających się w Krakowie. Doktór na codzień działa jako Kaowiec Łodzi Kaliskiej w Krakowie.
Zapełnieniem płótna podczas imprezy zajmie się tym razem Etam Cru w (Sainer & Bezt). Swoich gości tradycyjnie już wspomoże Kuki Monstah.

Zapraszamy!