Za nami:

Ojciec Karol//Sushkin//Tyber

Ojciec Karol//Sushkin//Tyber

16-01-2010
  • Miejsce: Jazzga
  • Start: 21:00
Opis:

Ojciec Karol [Break Da Funk, Warszawa] – adaptery
Sushkin [Bloozbir, Lublin] – trąbka
Cookie Monster [Soul Confectionery, Łódź] – adaptery

Tyber- streetart live performance

 

Jeśli mielibyśmy wymienić najbardziej prężnie działające funkowe kolektywy djskie w Polsce – Break Da Funk z pewnością znalazłoby się w pierwszej trójce. Trzon crew stanowią dje – Ojciec Karol, Benito oraz Spike, lecz oprócz nich w ramach grupy udzielają się producenci, muzycy, malarze graffiti, b boye… Kolektyw dopiero co nagrał singiel w formacie 7 calowego analogu pod tytułem Tajniak. Premiera krążka miała miejsce w Warszawskim klubie 55.

Break Da Funk prowadzi cotygodniową audycję w Radiu Kampus 97,1 FM oraz organizuje cykl imprez o tej samej nazwie, w jednym z największych klubów w stolicy (klub 55 w Pałacu Kultury) w których wzięło udział kilkudziesięciu artystów z kraju i zagranicy – m.in. 6ix Toys, Nostalgia 77, dj Format , Boca 45, dj Marc Hype & Jim Dunloop , Natural Self , The Broken Keys i wielu wielu innych.

Ojciec Karol ponadto tworzy wraz z Papa Zurą [Soulservice] zespół The Fathers , jest scratcherem Bassgrou. Do tego miał okazję scratchować dla Mariki oraz zespołu Letko. Wielu z Was zna na pewno mix Sepukultura, który mogliście usłyszeć chociaby w audycji SOLID STEEL kultowej wytwórni muzycznej NINJA TUNE.

Drugi gość wieczoru- Sushkin, nazywający się przedstawicielem lubelskiego lumpenjazzu-gra na trąbce buchając ze sceny Brown’owską energią przesyconą wschodnim temperamentem. Jest wokalistą zespołu Bloozbir, członkiem Koolor Squadu, dorywczo grał na trąbce na Sepukulturze, oraz płytach zespołów Czarno Czarni i Back Beat. Wystąpił również w nagranym przez Break Da Funk singlu Tajniak.
To jednak nie koniec atrakcji. Tego samego wieczoru o stronę wizualną wieczoru zadba znany Wam już malarz – Tyber z Łowicza.

Na pewno wielu z Was widziało pracę na ścianie jednego z budynków przy ulicy Zachodniej spacerując w tych rejonach, gdyż ciężko byłoby ominąć wzrokiem ten kilkunastometrowy obraz !

Gregor vel bombalino & Tyber aka czaplino from bulbobobek on Vimeo.

bombalino & czaplino from bulbobobek on Vimeo.

Tradycyjnie – goście Soul Confectionery zostaną wsparci selekcją przez gospodarza serii-Cookie Monstera.