Za nami:

Diggin Club Fest / Nik Weston

Diggin Club Fest / Nik Weston

08-05-2010
  • Miejsce: Jazzga
Opis:

DIGGIN CLUB FEST

djs:
Nik Weston [Mukatsuku rec., Londyn] & Diggin Allstars

visualki:
Jerem

w trakcie imprezy płótno pomalują:
Etam Crew [Sainer/Bezt ŁDZ]

 

Z dumą informujemy, że Soul Confectionery ma zaszczyt patronować oraz gościć w tym drugi dzień Diggin Club Fest 2010. Stylistyką drugi dzień festiwalu będzie bardzo zbliżony do tego czego zawsze możecie oczekiwać przychodząc na imprezę Soul Confectionery.

DIGGIN CLUB FEST 2010

DZIEŃ DRUGI – hosted by SOUL CONFECTIONERY 08.05.2010


klub Jazzga, ul.Piotrkowska 17

Muzyka: funk/soul/jazz/boogaloo/nu-jazz

wstęp 15zł

Zagrają:

Nik Weston [Mukatsuku rec., Londyn]

dj Boogie [Funky Sweepers, Poznań]

Dj_Late [Kraków]

Eltron John [Kraków]

Animisiewasz [Piękni Chłopcy, Kraków]

Grupa Biznes [J-son/Funkoff, Wwa]

Kuki Monstah [Soul Confectionery, ŁDZ]

dj Greg [Funkowy Kombinat, ŁDZ]

visualki:

Jerem

w trakcie imprezy płótno pomalują:

Etam Crew [Sainer/Bezt ŁDZ]

DZIEŃ PIERWSZY 07.05.2010


Klub Bagdad Cafe, ul.Jaracza 45 Łódź

Muzyka: Bassline / Electro / Dubstep / UK Funky / Fidget House

start: 21.00 wjazd: 10 zł

Zagrają:
Półpasiec Enseble [Wrocław]
Buszkers [Poznań]
Sub-lo-matic [live act / Łódź]
Deflykid [Łódź]
Weekid [Łódź]

Diggin The Shelf znane też jako diggin.pl to miejsce w otchłani internetowej skupiające ludzi, których łączy ogromna pasja do wygrzebywania w muzyce tego co najlepsze. Jest to miejsce, w którym aktywnie udziela się czołówka polskich DJ’ów z nurtu Funk / Soul / Hip-Hop [m.in. Dj Krime, Daniel Drumz, Papa Zura, Piękni Chłopcy] ale również skrajnie odległych stylistycznie nowoczesnych brzmień elektronicznych [m.in. Mentalcut czy B.A.R.T.O]. Jest to z pewnością przestrzeń dla wszystkich ludzi świadomych, którzy poza słuchaniem muzyki, lubią również o niej dyskutować i dzielić się swoimi odkryciami.

Diggin Fest to coroczna impreza przedstawiająca ideę Diggin’u szerszemu gronu. Festiwal swoje poprzednie edycje miał we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Warszawie. W tym roku pora na Łódź!

Pierwszy dzień festiwalu organizowany w Bagdad Cafe to uczta dla zapaleńców nowoczesnych, mocno basowych brzmień. Na jednej scenie wystąpi łącznie 7 osób: 5 dj’ów oraz dwuosobowy live act. Przekrój stylistyczny będzie bardzo szeroki. Zaczynając od bassline’u przez electro, baile funk, kuduro, UK funky, fidget house na dubstepie i glitch kończąc. Spodziewajcie się wszystkiego co mogłoby zostać mianowane rave’m XXI wieku.

Drugiego dnia festiwalu zapraszamy wszystkich do Jazzgi na imprezę z udziałem Nika Westona – właściciela Mukatsuku records, który przybędzie do nas z Londynu oraz czołówki polskich dj’ów z kręgów funk / soul / nu jazz/ disco: Animisiewasz, Eltron John, Grupa Biznes, Dj Boogie, Cookie Monster, Dj Late, DJ Greg. Malowaniem płótna tego dnia zajmie się łódzkie crew writerów – Etam Crew, zaś wizualki będzie robił dla nas Jerem.

ARTYŚCI DNIA DRUGIEGO [hosted by SOUL CONFECTIONERY] 08.05.2010

nik weston

Nik Weston

Nik Weston. Dj, fanatyk fanatyk winylowego formatu zapisu dźwięków, właściciel labelu Mukatsuku, specjalista od Japońskiego jazzu. Od strony producenckiej udziela się w duecie Guynamukat.

Imprezy na Wyspach gra od 1995 roku. Na temat jego nocy Mukatsuku pisano w magazynach The Face, DJ, ID, Muzik, Sky, Blues & Soul. Imprezy zostały nominowane jako cykl roku w 1997 przez The London Evening Standard. Dzięki swoim zainteresowaniom, które skupiają się wyjątkowo na japońskim jazzie – 13 krotnie odbył tour po kraju kwitnącej wiśni. Do tej pory odwiedził ze swoimi setami prawie 30 państw. Nie jest to też jego pierwsza wizyta w Polsce.

Nik miał przyjemność grać z artystami takimi jak Jose James, Gilles Peterson, Dj Krush, Dj Vadim, Dj Cam, Cinematic Orchestra, Studio Apartment, Kyoto Jazz Massive, Patrick Forge, Phil Asher, Richard Dorfmeister, Nicola Conte, przed zespołami takimi jak US3, Five Corners Quintet, New Mastersounds , Soil & The Pimp Sessoins, Marlena Shaw Band, Jazztronik, Fertile Ground i wieloma wieloma innymi.

Jako dj radiowy miał przyjemność prowadzić godzinne audycje w BBC radio 1. Jest zamieszany w audycję Forwardsbackwards na Milkaudio oraz w Konnichi Wah Wah wraz z Dom Servini na Samurai Fm.

Nik ma też duże zasługi dla muzyki pracując „od zaplecza” jako promotor i konsultant w wytwórniach i sklepach muzycznych wymieniając tu m.in. Island Records, Verve, Universal i Universal Jazz. W tej chwili zajmuje się m.in.selekcją zamawianych płyt dla juno.co.uk. 4 lata temu ruszył ze swoim labelem Mukatsuku.

www.myspace.com/mukatsuku_pr_nik

www.myspace.com/mukatsuku

www.discogs.com/artist/Nik+Weston


Dj Boogie

boogie

Dj Boogie pochodzi z Poznania. Stanowi połowę kolektywu Funky Sweepers, należy do grupy Jazzpanorama Djs oraz labelu Rebel Scream Records pod którego szyldem wydał wysoko ocenianą EPke “Clap in the Club”.
W swoim mieście prowadzi cykl imprez
Move & Groove W Starym Kinie na którym gości dji z Polski i zagranicy natomiast z Ossesem, samozwańczym królem disco, organizuje imprezy Disco Zwycięży.
Z casem pełnym dźwiękowych rozmaitości odwiedził już chyba wszystkie największe miasta w Polsce współdziałając m.in. z takimi znakomitościami jak Druh Sławek, mr. Krime, Burn Reynolds, Papa Zura, Zilvinas Norusis, dj Goldstar, Atemi, Przaśnik, One Shot Sound, Cookie Monster , BMD, Niko, El Mareckym czy Czikitas Brothers.

www.myspace.com/djbooogie


Dj Late

dj Late

DJ Late od kilku lat grywa w Krakowie, dokąd przeniósł się z rodzinnej Łodzi. W obu miastach promował głównie funk, soul i disco z lat 70ych oraz 80ych, choć ostatnio nie stroni od dobrego ‘nowego’ disco, house’u i innych gałęzi współczesnej muzyki do tańca. Poza ubiegłorocznymi rezydenturami w krakowskich klubach Ministerstwo i Mish Mash z płytami odwiedził również m. in. Łódź Kaliską W Krakowie (KRK), Pięknego Psa (KRK), Funky Music Bar (KRK), Materię (KRK), Słodko-Gorzką (ZG), Meskal (PZN), Stare Kino (PZN), Bagdad Cafe (LDZ), Piano Cafe (LDZ), czy Kamforę (WRO). Od ubiegłego roku prowadzi z DJem Buttonsem niedzielną audycję “Mikstejp” na falach radiofonii.fm.

Www.myspace.com/olobolo

Eltron John

eltron john 2

Dyskdżokej-producent-wyznawca o niespożytych siłach i bezkompromisowym

podejściu do fachu. W krakowskiej Carcy prowadzi cykl Ktoś Cię Kocha, który jest pozycją obowiązkową dla klubowiczów, którzy nie zatracili dzikości serca i głodu nieskrępowanej zabawy. Jego brzmienie to stop podwodnego disco, kosmicznego funku, surowego house’u, lubieżnego soulu, bagiennego rocka, dubowych przestrzeni i uczuciowego techno. Grywał z artystami takimi jak Prins Thomas, Carl Craig, Daniel Wang, Joel Martin, Tiedye, czy Tony Lionni. Występował na większości

ważniejszych polskich festiwali (Selector, Nowa Muzyka, Audioriver, Unsound). Brał udział w barcelońskiej edycji Red Bull Music Academy. Jego płytowy debiut właśnie ukazał się nakładem Koh-I-Noor Records.

www.myspace.com/eltron_john

Animisiewasz

animisiewasz

Animisiewasz Startt to połowa duetu dyskdżokejskiego Piękni chłopcy. Wraz z Pięknym Chłopcem- Tym Piękniejszym, rozpoczęli wspólną działalność promotorów dobrej muzyki na antenie radia ABC w audycji pt. “Piękni Chłopcy Grają Piękne Piosenki”. To dzięki zaangażowaniu Animisiewasza oraz tandemu, w którym działa mieliśmy możliwość usłyszeć w Polsce takie postacie jak Nik Weston z wytwórni Mukatsuku czy Diesler z Tru Thoughts. Sami, zaś mieli zaszczyt wspierać swoją selekcją występy takich artystów jak Jazzanova, Sonar Kollektiv, Ursula 1000 czy Zbigniew Namysłowski.

Od muzycznej kompilacji imprezowej Animisiewasza możecie oczekiwać mieszanki tanecznego jazzu zmiksowanego z funkowymi oraz new-funkowymi numerami, afrobeatem, soulem oraz brzmieniami latynoskimi.

Animisiewasz jest również świetnym grafikiem projektującym przede wszystkim plakaty oraz okładki płytowe (m.in. projekty okładek singli winylowych dla madryckiej oficyny Lovemonk Discos Buenos)

www.myspace.com/pieknichlopcy

Grupa Biznes

strictlybusiness1

Grupa Biznes w osobach J-son’a i Funkoff’a powstała, by przebudzić z letargu polską scenę klubową, zdominowaną przez miałkie brzmienia odtwarzane z podejrzanych nośników. Pod tym charakternym szyldem znajdziecie więc miłość do mankamentów winylowego dysku oraz estetyczne zawieszenie na początku lat 90tych, z uwielbieniem wszystkiego co do tego czasu w muzyce stworzono… Dyskoteki prowadzone przez tę parę prezenterów to mieszanka boogie, soulu, disco, electro-funku, proto-house’u i szeregu innych, trudnych do sklasyfikowania muzycznych dziwactw. Mikstura każdorazowo strawna, nigdy przewidywalna, zawsze parkietowo zaraźliwa. Ruch z bioderka – to początkowe stadium tej infekcji, nieuchronnie prowadzącej do tanecznej gorączki.

Znani z trudnych do sklasyfikowania gatunkowo i różniących się od siebie znacznie mixtape’ów, regularnie występują w duecie, solo oraz w różnych DJskich konfiguracjach na terenie całego kraju z czołówką polskiej sceny. Dotychczas mieli przyjemność supportować takich artystów jak: Cosmic Boogie (Disco Deviance / UK), Riccio (Super Value / Włochy), Mark E (Jisco Music / Under The Shade / UK) oraz The Revenge (Instruments of Rapture / Delusions Of Grandeur / UK)

Jeśli Biznesy grają w dyskotece w Twojej okolicy, w żadnym razie nie może Cię tam zabraknąć.

W internecie znajdziesz ich pod poniższymi adresami:

www.soundcloud.com/grupabiznes
www.myspace.com/strictlybusine5
www.mixcloud.com/grupabiznes
www.disco-city.blogspot.com
www.nastaremilion.pl

Kuki Monstah

kuki monstah

W swojej działalności djsko-organizatorsko-promotorskiej stara się osiągnąć cel, jakim jest przekształcenie endemicznych ognisk funkowo-soulowo-jazzowej pląsawicy w epidemię, a w przyszłości- ostatecznie – w pandemiczną infekcję całego świata. Na razie ogranicza się do etapu One Nation Under The Groove upowszechniając wybrane dźwięki przede wszystkim na terenie własnego kraju z naciskiem na fabrykancką Łódź.

Jest gospodarzem cyklu Soul Confectionery w ramach, którego grali już tacy artyści jak Jim Dunloop, Marc Hype, 6ix Toys, Mr.Krime, Daniel Drumz, Peter Isaac [Jelly Jazz] Burn Reynolds, Pat Patent, Break Da Funk Crew, Animisiewasz [Piękni Chłopcy], Disco Bukkake, En2ak [Przaśnik], Envee oraz wielu innych. Związany jest także z projektem Return Of The Funky Monkey.

Swoją selekcję prezentował w wielu łódzkich klubach (Piano Cafe, Bagdad Cafe, Klub-Galeria Luka, Jazzga, a także kilku innych, o których zapomniał i/lub nie chce ich wymieniać) oraz poza granicami swojego miasta- warszawskiej Paprotce i Powiększeniu, sopockiej Versalce, częstochowskiej Rurze, gdańskim Żaku, zakopiańskim Ampstrongu, zielonogórskim Strasznym Dworze, wrocławskiej Kamforze, toruńskim NRD, drezdeńskim Altes Wettbuero, fińskim Never Grow Old, duńskim the Dive, oraz- regularnie- (m.in. na imprezach „grooves by night” organizowanych przez agencję Goodtunes) w krakowskim Ministerstwie oraz w wielu innych. Jest organizatorem kilku cykli funkowych imprez (imprezy Funkłakówkłębek w Luce, Strange Fruit w Piano Cafe, a także kilkumiesięczny cosobotni cykl In The Jungle Groove, na którym gościł takich dj’ów jak Krime, Daniel Drumz, Druh Sławek, Pat Patent, prawie całą ekipę Soulservice oraz wielu innych). Miał okazję supportować takie grupy jak Tworzywo Sztuczne, Skalpel oraz wielu polskich hip-hop’owych wykonawców. Współpracuje również z grupą Ustinstrumentalix.

www.soulconfectionery.com

Www.myspace.com/cookiemonsterdj

Dj Greg

dj Greg

Właściciel jednego z lepiej zaopatrzonych sklepów z woskiem w Polsce. Bezwzględny fanatyk formatu winylowego. Funkowy Kombinator. Propagator dobrych dźwięków od funku przez afrobeat, boogaloo, calypso, disco, rumbe, sambe, jazz, nu-jazz, soul po wszystko co dudni organicznym rytmem.

www.vinylex.pl

www.myspace.com/funkowykombinat
www.swiat-wg-grega.blogspot.com

Jerem

Jerem – DJ, VJ, Człowiek związany z kilkoma znaczącymi łódzkimi projektami. Jako DJ gra od 2005 roku. Grał m.in. u boku takich dj’i jak Jon Kennedy, Mono, czy Disco Bukkake. Supportował Skalpel, Tworzywo Sztuczne, Reps i innych. Na początku zbierał płyty mając na względzie jeden czynnik – wytwórnie, niezależnie od gatunku. Na dzień dzisiejszy gra gatunki z pogranicza funk, breaks, rap, mash-up, nu-funk, disco jazz, ska.Pomagał przy organizacji i promocji wielu łódzkich imprez, głównie cykli Strange Fruit i Soul Confectionery. W ramach Soul Confectionery Jerem występował w roli VJa kreując w trakcie imprez swoje video-kolaże. Podobnie będzie i tym razem- na Diggin Club Fest 2010.

www.myspace.com/whoidliketomeet


Etam Crew

W skład Etam Crew wchodzą: Mateusz Gapski BEZT (z Turku) i Przemek Blejzyk SAINER ( z Łodzi). Studjują na łódzkiej ASP - wydział grafiki. Wspólne działania rozpoczęli około 2,5 roku temu, łącząc siły we wspólnych działaniach na polu graffiti, które było dla każdego z nich punktem wyjścia do tego co robią w chwili obecnej czyli sztuki, którą sami najchętniej określają malarstwem wielkoformatowym. Tworzą głównie ilustracje w obrębie przestrzeni publicznej pozwalające odbiorcom na wyrwanie się na chwilę z codziennego życia. W swoich pracach wykorzystują postacie, zwierzęta i pejzaż, które w różnych konfiguracjach i zestawieniach zyskują nowe znaczenia- alegorie. Czasami prace celowo pozostawione są w formie szkicu, niedopowiedzenia, tak żeby każdy odbiorca mógł dostrzec w nich inną wartość, inną historię.

www.etamcru.com

ARTYŚCI DNIA PIERWSZEGO 07.05.2010

Półpasiec Ensemble [Wrocław]

Powstały w końcu 2007 roku kolektyw, rozpoczynając od nu-funku i neo-disco, był jednym z pierwszych (jeżeli nie pierwszym) reprezentujących tzw. mash-upowe granie we Wrocławiu, antycypując wiele późniejszych mód i trendów. Podczas ich cykliczych imprez w Kamforze można było usłyszeć nowy funk, disco, klasyczne electro, b-more i bardziej obskurne rzeczy jak brazylijski baile funk, czy waszyngtońskie go-go. Duo swoje opus magnum “Szkarlatyna Party Mix” wypuściło w marcu 2008. W styczniu 2010, po rocznej przerwie, wrócili na parkiet, daleko jednak od funkowych korzeni. Dymek i Teskko obecnie grają to, co wspólne ich fascynacjom: wszelkie maści bassy, dubstep, breakbeat, ale także najświeższe rzeczy z Wielkiej Brytanii: UK Funky czy Garage.

www.myspace.com/polpasiec

Buszkers [Poznań]

Członek kolektywu didżejskiego JuNouMi Crew powiązanego z wytwórniami JuNouMi Records i Funky Mamas & Papas Recordings. Lubi wszelakie gatunki muzyczne, a wychował się na kasetach Roxette i MC Hammera. Kieruje się mottem „nie ma co się ograniczać, jak wszędzie są parkietowe bomby”. Szerokie spektrum zainteresowań muzycznych znajduje odzwierciedlenie w jego setach – miksowanie Pete Rocka z Crookersami i Miami Sound Machine z Joshem Winkiem nie jest rzadkością. Zawsze tanecznie, raczej ciężej niż lżej, od lat 80 do dubstepów przez oldschoolowy hiphop, b-more, electro i techno. Obecnie (grudzień 2008) jeden z rezydentów imprez !Edu Dance Music w poznańskim Eskulapie.

www.myspace.com/buszkers

Sublomatic [Łódź]

Sub-lo-matic to projekt Dubstep/Grime dwóch łódzkich producentów Groove HQ & Alladino. Mieszanka czystej energii podana w unikalnym, głębokim, dubstepowym basie i ciężkich beatch. Inspiracje czerpane z reggae, hip-hopu oraz orientu połączone poprzez niezwykłe, elektroniczne brzmienia. Wszystko przedstawione w postaci wyjątkowego live actu czyni z każdego występu niezapomniane wrażenie.
Projekt istnieje od 2007 roku. Grupa supportowala czołowych dubstepowych producentów z UK, takich jak Mark One, Reso czy Rusko.

www.myspace.com/sublomatic

Deflykid [Łódź]

Gra od ponad 10 lat i przez ten czas nigdy nie ograniczał się do jednego gatunku muzycznego. Obecnie swobodnie przemieszcza się po obszarach współczesnej, niezależnej muzyki klubowej i nie zważając na stylistyczne granice wybieraja i mixuje to co fresh&funky. Rezydent łódzkiego Bagdad Cafe, organizator kilku cykli imprez (No Rebel Without The Bass, Heavyweight Discotheque)

www.soundcloud.com/deflykid
www.mixcloud.com/deflykid/
www.myspace.com/datflykidspace

Weekid[Łódź]

Reprezentant pokolenia, którego życie na trwałe zmieniła Viva Zwei. Didżej, grafik, scenarzysta komiksów. Zafascynowany futurystycznymi brzmieniami spod znaku nubeats i glitch hop. Nie stroni od dobrego dubstepu i instrumentalnego hiphopu. Jego autorskie sety można było usłyszeć m.in. w ramach prestiżowej serii JuNouCast oraz na antenie radia Roxy FM w audycji Kosmos prowadzonej przez Maceo Wyro.

Druga równoprawna miłość Weekida to sztuki piękne. W ramach współpracy ze stowarzyszeniem Na Stare Milion, wytwórnią JuNouMi czy promotorami z całej Polski projektuje plakaty, okładki płyt, tshirty. Jest współautorem znanych i lubianych internetowych serii komiksowych: Bug City oraz Hell Hotel.

www.soundcloud.com/weekid

_MG_607723456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748