Za nami:

6ix Toys

6ix Toys

24-04-2010
  • Miejsce: Jazzga
  • Start: 21:00
Opis:

koncert:
6ix Toys [UK, Liverpool]

afterparty:
Fredo [Tru Thought, No Fakin Djs, 6ix Toys]
Cookie Monster [Soul Confectionery host dj]

 

Koncert 6ix Toys, który odbył się w ramach cyklu Soul Confectionery rok temu w Jazzdze, należał zdecydowanie do najbardziej wybuchowych odcinków tego serialu. Siedmioosobowa grupa z Liverpoolu wie jak spowodować, żeby klub popękał w szwach, a podłoga uginała się pod Waszymi stopami.

Pierwszy album odbił się szerokim echem w Europie i nie tylko, szczególnie wśród nu-funkowego/nu-jazzowego środowiska. Zamieszanie wokół grupy zaczęło się od singla, będącego coverem utworu Voodoo People (orgin.The Prodigy) w funkowym wydaniu. Płyta została wydana w labelu First Word records, który oprócz zespołu 6ix Toys sygnuje muzykę takich artystów jak The Haggis Horns czy Kidkanevil. Zespół do nagrania pierwszej płyty zaprosił artystów światowej rangi. Wśród nich m.in. Connie Lush, Yarah Bravo, czy Katie Miller. Yara Bravo (wraz z Djem Vadimem- członkini grupy One Self, wydającej muzykę w legendarnej wytwórni Ninja Tune, grupy B.O.B, założycielka labelu i studia nagraniowego Mothergrain). Connie Lush (pięć razy uznana za najlepszą Brytyjską wokalistkę blues’ową przez czytelników “Blues In Britain”, odznaczona nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca w kategorii European Singer of the Year 2003 & 2004 przez French Blues Trophies, oraz nominowana do tej samej nagrody w 2005 roku. Nagrywała muzykę z The Memphis Horns and The Hodges Brothers , czyli muzykami Al’a Green’a, grywała w BB King’s Club, występowała live na Hollywood Boulevard, w 1998 roku wyruszyła w trasę koncertową z BB King’iem). Katie Miller- Członkini 9 osobowego bandu The Diesler’s Live Experience, mającego na koncie płytę w legendarnej wytwórni Tru Thoughts.

W swojej stosunkowo krótkiej, lecz burzliwej historii, zespół grał przed takimi sławami jak Sting, Ms Dynamite, Alice Russel, TheNextmen, Youngblood Brass Band, The Apples Dj Vadim & Yarah Bravo, Quantic, Crazy P, Soil & Pimp Sessions, Mr.Scruff, Yesking and ASM, a także występował na The 2008 Isle of Wight Festival oraz V Festival. Mieli też okazję być gośćmi audycji Craiga Charlesa (BBC).

W chwili obecnej zespół kończy nagrywanie drugiego krążka. Zabawki z pewnością ujawnią rąbek tajemnicy dotyczącej nowego materiału podczas dwóch kwietniowych koncertów w Polsce. Na chwilę obecną dostępny do przesłuchania singiel „Do Your Thing” z nowej płyty.

W skład zespołu wchodzi też dj Fredo, który razem z gospodarzem cyklu poprowadzi afterparty. Fred Ruddick, z wykształcenia muzyk- jest członkiem doskonałego kolektywu djów – No Fakin’ DJS. Wraz z dwoma pozostałymi- Kwinzola (rezydent legendarnego cyklu Friends & Family w klubie Fat City) i Djem Illson’em zawsze dają doskonały popis na 4 gramofony, uzupełniony najczęściej o grę na instrumentach, użycie samplerów, maszyn perkusyjnych itp.

W swoich setach grają mieszanke Hip-Hop’u, Funk’u, Soul’u, Disco, Reggae i innych pokrewnych gatunków muzycznych. Zawsze dostarczają najlepszej selekcji muzycznych rarytasów żądnej zabawy publiczności tłumnie przychodzącej na ich imprezy.

Na koncie mają mixtape “Give an Example” wydany w Fat City. Kolektyw grywał na takich festiwalach jak Garden Festival w Chorwacji, Creamfields oraz klubach takich jak Chibuku, czy Fabric. Wsród artystów, których mieli przyjemność supportować możemy wymienić Mr.Scruff’a, Scratch Perverts, Public Enemy, Q-Bert, Dj Shadow czy Steinski.

Na swoim autorskim cyklu imprez- No Fakin’ The Club Night, który należy do jednych z najstarszych Hip Hop’owych cykli w Wielkiej Brytanii gościli artystów takich jak- Grandmaster Flash, Kool Herc, Charlie Chase, Dj’a Craze’a, Dj’a Nu-Marka, Babu, Edan’a, Madliba, Lootpack, Braintax, Task Force, Killa Kela, Skinnyman’a, Saian Supa Crew czy Looptroop.

W tej chwili Fredo przygotowuje się do wydania płyty w kultowej wytwórni Tru Thoughts. Krążek Squadron Face” powinien się ukazać w kwietniu. Bierze on także udział w tworzeniu muzyki na album grupy ATM (A State Of Mind).

wieczór sponsorowany jest przez markę CROPP

1235678910111213141516171819202122